Jeden svět je mezinárodní festival dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou. Proto v jeho programu najdete filmy jak o politických kauzách, tak i o životním prostředím a sociálních otázkách. Dokumentární filmy se zaměřují mimo jiné na to, aby jejich obsah měl dopad na změnu chování či postoje publika. Festival Jeden svět je provozován společnosti Člověk v tísni od roku 1999 a stal se největším festivalem podobného typu na světě. Roku 2007 získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům. Znojemská odnož Jednoho světa probíhá od roku 2012 a mimo jiné je organizována také týmem Znojemské Besedy.

 

LETOS TROCHU JINAK 

Internetové připojení, zapnuté webkamery, neustálé klikání myší a snaha alespoň na chvilku vidět ty, kteří jsou na druhé straně obrazovky. „Vypadáváš“ se stalo jedním z nejčastějších slov, která provázejí setkání lidí zprostředkovávaná technickými možnostmi internetu. Jaké výzvy s sebou přinesl přechod do online prostředí a jaké je naše místo v nové realitě? Tím se bude zabývat letošní ročník festivalu, který proběhne z důvodů současné pandemické situace od 10. května do 6. června online po celém Česku. Těšit se můžete nejen na online projekce jednotlivých snímků na nové platformě Jeden svět online, ale také na debaty s odborníky. A pokud to aktuální situace dovolí, uspořádáme koncem května také venkovní projekce ve Znojmě. Aktuální informace o festivalu najdete na Facebookovém profilu Jeden svět Znojmo

 

ŠKOLNÍ PROJEKCE

Ani školní projekce festivalu se bohužel nemůžou uskutečnit tak, jak je známe. Letos tak budete mít příležitost vybrané filmy z nabídky festivalového programu zhlédnout se svými žáky, alespoň online na našem portálu JSNS.cz. Filmy budou opatřeny doprovodnými aktivitami a materiály a uspořádáme i online debaty se zajímavými hosty či tvůrci. Festivalová nabídka bude zpřístupněna v termínu od 10. května do 6. června 2021.


js21 vizual web a 1 optimized 

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720