7. srpna 2024

Minifestival Playáda se západem slunce ve Znojmě otevře epicentrum multižánrové hudby. Letos ve středu 7. srpna s line-upem tří kapel MMNK, Midnight swimmers, Bedroom eyes. Zpět v Hradebním příkopu, s pivem, které klovne, pizzou, která neklovne ale bodne, vínem i cidery, a skvělou atmosférou. 

 

Dramaturgie staví na pestrosti a možná při prvním pohledu také žánrové roztříštěnosti, která ale festival formuje pro každého návštěvníka, který na Playádu zamíří. Jako první v 18.30 hodin zazní tvorba české skupiny Bedroom eyes, která se pohybuje v indie-rocku. Ačkoliv patří mezi kapely, které jsou na hudební scéně zatím krátce, neznamená to, že svými procítěnými melodiemi a texty nechytne a už nepustí. Další uskupení přinese ve 20 hodin šedesátkovou psychadelii v kombinaci s indie-rockovými groovy. Kapela Midnight Swimmers vznikla v Londýně před několika lety, kde čeští tvůrci začali psít melancholické kompozice na pomezí popu a undergroundu. Na jaře letošního roku vydali debutové album EP Oceans & Seas. V posledním čase 21.30 zamíří těleso MMNK na všechny fanoušky divné hudby a ujetosti. Jejich české texty, surová rytmika a ostré riffy zatřešují žánrově progresivní pop–punk. MMNK se dokonce dočkali označení „New Weird Czechia“, tedy po vzoru New Weird Britain označující novou vlnu kapel s radikálním přístupem k tvorbě.

 

Nabídku piva, neapolské pizzy, vína, ciderů doplní workshop s výrobou pletených stylových tašek, které si návštěvníci vyrobí přímo v těsné blízkosti dění minifestivalu.

 

Vstup na akci je volný.

 

Playáda 2024 program

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720