Znojemská Beseda pravidelně pořádá sérii koncertů pro milovníky klasické hudby. Koncerty se konají v prostorách Štukového sálu, ve druhém patře Znojemské Besedy, těšit se ale můžete také na mimořádné koncerty v sále Centra Louka. 

Vstupenky můžete zakoupit na portále www.vstupenkyznojmo.cz, v TIC Obroková a Louka nebo na místě.

 

24 / 10 / 2023, 19.00

Městské divadlo Znojmo

RUDY LINKA TRIO LIVE

Večer ve znamení hudby legendárního jazzového muzikanta. Rudy Linka Trio se vyznačuje dynamickou souhrou založené na groove a smyslem pro melodii. Každý z členů tria je naprosto samostatný a originální hlas a dohromady vytváří jednolitý celek, který skoro telepaticky komunikuje s obecenstvem. 

Rudy Linka – kytara, Rudy Royston – bicí, Christ van Voorst van Beest – kontrabas

 

1 / 11 / 2023, 19.00

Štukový sál Znojemské Besedy

KRISTÝNA ŠUMNÍKOVÁ

Znojemská rodačka violoncellistka Kristýna Šumníková (Juřenová) je absolventkou Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži. V současné době studuje Akademii múzických umění v Praze a vystupuje jako sólistka i členka komorních souborů a symfonických orchestrů. V programu zazní hudba Beethovena, Francka, Kodály, Smetany.

Kristýna Šumníková (Juřenová) - violoncello, Marie Šumníková (klavír), Jakub Křivánek (housle)

 

2 / 11 / 2023, 19.00

Městské divadlo Znojmo

ADAM ĎURICA

Mandolíno, nelituji společně našich hříchů ani se mnou netančíme! To vše jsou velké hity slovenského zpěváka Adama Ďuricy, který se svou kapelou vystoupí na českých koncertech. Přijďte si užít jedinečný zážitek – koncert jednoho z nejúspěšnějších slovenských zpěváků posledních let.

 

9 / 11 / 2023, 19.00

Městské divadlo Znojmo

HODONÍNSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR A JIŘÍ POSPÍCHAL

Vychutnejte si a skvost houslové literatury v podání Hodonínského symfonického orchestru pod taktovkou Davida Herzána společně s vynikajícím houslovým virtuosem Jiřím Pospíchalem. Díky jejich spolupráci v průběhu večera zazní jeden z nejznámějších houslových koncertů – houslový koncert D dur romantického skladatele P. I. Čajkovského. V další části programu pak známá Symfonie č. 103 „S vířením kotlů“ od J. Haydna.

Hodonínský symfonický orchestr, 

Jiří Pospíchal (sólo housle), David Herzán (dirigent)

 

3 / 12 / 2023, 19.00

Městské divadlo Znojmo

JANEK LEDECKÝ A M. NOSTITZ QUARTET

Janek Ledecký s kapelou a programem plným oblíbených a dnes už legendárních songů a ikonickým doprovodem smyčcového M. Nostitz Quarteta. Nejen skladby jako Sliby se maj plnit o Vánocích, Ryba rybě či A od těch časů, které jsou zkrátka symbolikou adventní doby. Kromě výborné muziky čeká diváky i krásná scéna, která svým designem dokonale podtrhne sváteční atmosféru.

 

7 / 12 / 2023, 19.00

Městské divadlo Znojmo

VLASTA REDL S KAPELOU

Vlasta Redl je moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista. Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, folk a lidovou hudbu. Patří mezi nejosobitější české muzikanty a je autorem mnoho zlidovělých písniček. 

 

17 / 1 / 2024,19.00

Městské divadlo Znojmo

COTATCHA ORCHESTRA FEAT. MIRNA BOGDANOVIČ NOVOROČNÍ KONCERT

Mezinárodní, v Brně působící big band Cotatcha Orchestra hraje neotřelou a originální bigbandovou hudbu. Pro slavnostní novoroční koncert přizval charismatickou bosensko-slovinskou jazzovou zpěvačku Mirnu Bogdanović. Vedle atraktivní směsice amerických vánočních skladeb a koled českého baroka zazní i aranžmá skladeb slovinských.

 

14 / 2 / 2024, 19.00

Štukový sál Znojemské Besedy

MARKÉTA JANOUŠKOVÁ A BOHUMÍR STEHLÍK

Dvojice mladých hudebníků Markéta Janoušková (housle) a Bohumír Stehlík (klavír) působí s velkým ohlasem po celé Evropě. Koncertní program připomíná obrovské bohatství, které jsme zdědili po předcích – folklór. Zazní skladby inspirované folklorem střední a východní Evropy. Program: Smetana, Bartók, Skoumal, Janáček, Ravel.

 

6 / 3 / 2024, 19.00

Centrum Louka

DAVID ULIČNÍK: DIALOGY S KRYLEM

Zpěvák David Uličník, člen vokálního uskupení 4TET, se pohybuje v mnoha stylech. Jeho projekt – koncertní pásmo Dialogy s Krylem obsahuje nejen známé ale i pozapomenuté písně Karla Kryla. Průvodním slovem David Uličník připomene životní příběh legendárního barda, pozoruhodné momenty jeho tvorby i osobní vzpomínky na první setkání s Krylovou hudbou a básněmi.

 

14 / 3 / 2024, 19.00

Městské divadlo Znojmo

INFLAGRANTI A TEREZA MÁTLOVÁ

Dámské smyčcové trio Inflagranti kombinuje klasickou i poprockovou hudbu a diváky potěší moderními úpravami slavných světových melodií. Jako host vystoupí přední česká sopranistka Tereza Mátlová, sólistka Národního divadla, dvakrát nominovaná na cenu Thálie.

 

20 / 3 / 2024, 19.00

Městské divadlo Znojmo

ROMAN HORKÝ

Koncertní recitál frontmana skupiny Kamelot. 

 

10 / 4 / 2024, 19.00

Štukový sál Znojemské Besedy

TRIO BEL CANTO

Aneta Podracká Bendová (soprán), Mariia Mikhailova (flétna), Libor Janeček (kytara)

 

3 / 6 / 2024, 19.00

Městské divadlo Znojmo

TOMÁŠ KAČO 

Od rozladěného pianina v Novém Jičíně za klaviaturu koncertního Steinwaye v newyorské Carnegie Hall, ze samouka přes pražskou HAMU mezi jednoho z nejlepších studentů na prestižní americké Berklee College of Music v Bostonu. Cesta Tomáše Kača, klavíristy vybaveného talentem od přírody a nezměrnou pílí, ale také skladatele a aranžéra, má rysy amerického snu. Jeho koncert je ojedinělou fúzí klasické, jazzové a tradiční romské hudby.

 

Vstupenky můžete zakoupit na portále www.vstupenkyznojmo.cz, v TIC Obroková a Louka nebo na místě.

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720