Degustace vín, slavnostní požehnání, nejrůznější regionální speciality a neodmyslitelný program v podobě cimbálové muziky. Právě to jsou Slavnosti Svatomartinského a mladého vína, které se poprvé odehrají na Masarykově náměstí. 

 

V letošním roce slavnosti připadají přímo na svátek svatého Martina, tedy 11. listopadu. Od 11 hodin otevřou svá prodejní míst desítka vinařů. Těšit se můžete i na tradiční požehnání mladému vínu. I tentokrát povede  slavnostní akt znojemský děkan Mons. Jindřich Bartoš za doprovodu svatého Martina, a to v symbolických 11 hodin a 11 minut. Kromě pochůzkové degustace, která bude probíhat až do 20 hodin, nabídneme také koncert Cimbálové muziky Antonína Stehlíka a průvod svatého Martina, který začne právě na Masarykově náměstí a povede historickým centrem města. Doprovodit ho můžete hned ve dvou časech, v 16 a 18 hodin. Během průvodu se dozvíte legendu, která se k jednomu z nejslavnějších světců váže a zhlédnete scénky, které přiblíží jeho příběh dobrosrdečnosti.

 

Těšit se můžete na svěží vína od následujících vinařství: Znovín Znojmo, Michal Kacetl, Lahofer, Hanzel, Víno Náprava, Simenon, Vinné sklepy Lechovice, Arte Vini, Vinařství Líbal, Piálek & Jäger, Raab, Frlaus a Andrusiów. Občerstvení zajístí Balance coffee & wine.

 

IMG 0400

 

 

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720

czech republic logo