Svařák si uvaříme doma, koledy si zazpíváme sami. Takhle smutně mohl vypadat nadcházející vánoční čas po včerejším vyhlášení opatření. Bez sváteční atmosféry ale nebudeme. Každý čtvrtek se rozezní koledy z věže, navštívit můžete ohradu se zvířaty na Hradní ulici, při troše štěstí potkáte od čtvrtka do neděle v historických ulicích ponocného, nařízení nám také dovolují pokračovat v programu městského divadla.

 

Splňte dětem přání a dopřejte jim opravdové Vánoce

V rámci Znojemského adventu můžete vykouzlit pod stromečkem úsměv na tváři více než 130 dětem, které to mají během Vánoc těžké, jedná se o děti z Domova pro matky a otce v tísni na Hradišti a do dalších rodin, o které se Oblastní charita Znojmo stará.

 

Jak se stát Ježíškem?

– vyzvedneš si obálku v infocentru

– v obálce najdeš jmenovku s věkem holčičky nebo chlapečka, která ti pomůže s výběrem dárku

– zabalený dárek se samolepkou nám přineseš zpět do infocentra (do 13. 12.) a my ho předáme Oblastní charita Znojmo, která díky němu udělá dětem opravdový Štědrý den.

 

Dopis adresovaný Ježíškům, kteří s námi chtějí rozdávat radost, si můžete prohlédnout také ZDE.

 


 

Vánoční trhy a doprovodný program

Omlouváme, ale vzhledem k aktuálním opatřením se vánoční trhy ani doprovodný program na Masarykově náměstí neuskuteční. Na něco dobrého můžete vyrazit do provozů místních kavárníků a restauratérů.

 

 

Mějte oči na stopkách

Bez slavnostního zahájení se letos budeme muset obejít, strom na Masarykově náměstí se rozsvítí během nedělního dopoledne bez určeného času. Možná budeme mít štěstí a na procházce s rodinou okamžik rozsvícení zporozujete.

 

 

Vyhlídkové kolo

Této letošní horké novinky na náměstí Komenského se opatření dotknou, ale nezamezí jeho provoz. Návštěvníci musí prokázat bezinfekčnost, kterou bude provozovatel kontrolovat a také je potřeba dodržovat bezpečné rozestupy. Krásný výhled z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout od 28. prosince do 3. ledna.

  

 

Můžete z toho vybruslit

Sokolská ulice

kapacita omezena na 100 osob, i tady bude zapotřebí prokázání bezinfekčnosti

Provozní doba:  8 – 20 hod.

 

Horní náměstí

kapacita 20 osob.

Provozní doba:  9 – 12, 13 – 19 hod.

 

 

Koledy z radniční věže

Až se budete rozhodovat, kdy se vydat na procházku města, určitě byste měli zvolit alespoň jeden úterní nebo čtvrteční podvečer. Právě v tu dobu, od 18 hodin, se v podání trubačů rozezní koledy z radniční věže. Půlhodinové pásmo známých lidových koled si tak můžete nejen poslechnout, ale i zazpívat.

 

 

Večerní město v pověstech

Od 3. do 18. prosince se můžete každý pátek a sobotu od 17.00-18.00 zúčastnit speciální vánoční komentované prohlídky města, kde se dozvíte pověsti i zajímavosti města Znojma.

A možná přijde i ponocný.

 

 

Ohrada s ovečkami

Vánoční klasika v podobě ohrady se zvířaty můžete udělá radost především dětem. Umístěna bude na ulici Hradní, a to od 26. listopadu do 27. prosince.

 

  

Ponocný

Při troše štěstí můžete od 2. do 23. prosince narazit v podvečerních hodinách na ponocného. Pohybovat se bude v centru města od 17.00-19.00 vždy od čtvrtka do soboty.
 

 

Výstava betlémů

 28. 11.-9. 1.  kostel sv. Václava v Louce 

 

 

SILVESTR

Městské divadlo Znojmo

Silvestrovský večer si můžete užít v Městském divadle Znojmo, kde se hned podvakrát odehraje představení Osm eur na hodinu, a to od 17 a 20 hodin.

 

Ohňostroj

Jako každý rok se můžete těšit také na oslavu příchodu nového roku v podobě ohňostroje, který leto proběhne bez doprovodného programu.

 

 

ZB 2021 ADVENT 04 FB cover event

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720