Základní informace

Přednáška / Co je nového ve vesmíru? Část 2: Černé díry v hledáčku kosmických misí
Znojmo
Kollárova 27
25.02.2024
25.02.2024
Vzdělávání
0.00

Detailní informace

Popis události
Černé díry patří mezi nejtajemnější objekty ve vesmíru. Na jejich hranici zdánlivě zamrzá čas a cokoliv se dostane pod tuto hranici, tzv. horizont událostí, již se nedostane zpět ani nám nemůže o sobě dát vědět. Jak tedy můžeme černé díry zkoumat a co o nich víme? K čemu budou sloužit velké plánované mise Evropské kosmické agentury ATHENA a LISA, na jejichž vývoji se podílíme, a jaká tajemství nám pomohou odkrýt? Přednášet bude Znojemský rodák RNDr. Jiří Svoboda PhD. z Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Praze.
Vstupné dobrovolné.
Fotografie
Webová stránka události
https://www.galerieaprostor.cz/event-details/prednaska-co-je-noveho-ve-vesmiru-cast-2-cerne-diry-v-hledacku-kosmickych-misi

Kontaktní informace

GaP / Galerie a Prostor
737264649
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
737264649
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Souhlas se zpracováním údajů

Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů: pořadatel, telefon/mobil pořadatele, e-mail pořadatele, telefon/mobil zadavatele, e-mail zadavatele, které správci Znojemská Beseda dobrovolně poskytuji v tomto formuláři, a to do 31.12.2021 za účelem Zadávání kulturní akce do kalendáře.

Souhlas lze kdykoliv odvolat písemně na adresu či email, uvedený na https://www.znojemskabeseda.cz/. Beru na vědomí, že odvolání souhlasu působí pouze do budoucna a není tedy dotčena zákonnost předchozího zpracování založeného na tomto souhlasu (před jeho odvoláním).

Zároveň mám právo na přístup ke svým osobním údajům, na opravu chyb a nepřesností a možnosti požadovat omezení zpracování nebo výmaz osobních údajů.

Udělení tohoto souhlasu nemá vliv na jakékoliv jiné souhlasy se zpracováním osobních údajů, které jsem poskytl/a nebo poskytnu správci Znojemská Beseda.

Veškeré zpracování osobních údajů probíhá v souladu s platnou legislativou v oblasti ochrany osobních údajů.

  • Ano

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720