Nabídkový list

 

Divadelní předplatné pro mateřské školy 2023/2024

 

Karlovarské hudební divadlo

O BALYNCE, DOBRÉM ŠTĚNĚTI A TŘÍDĚ NÍZKÝCH KAMARÁDŮ

Právě zatoulané štěně Balyna potká kocoura Roberta, kocouřího čaroděje. Ten by chtěl předvést, co umí, ale nemůže čarovat v zaneřáděném prostředí. To dá práce, než se k tomu propracuje! Někdo stále škodí, kdo to je? To Balyna – psí detektiv – vypátrá a zařídí s dětmi nápravu. Děti jsou do jevištního dění přímo zapojeny, aby si přes vlastní zkušenost osvojily základní principy ekologického chování. Připraveny jsou i metodické listy, které slouží k přípravě dětí na představení.

délka: 55 minut

termín: uvádíme od 31. října do 2. listopadu 2023

  

Divadlo Za2, Praha

KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK

Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda. Laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový trpaslík. Tak to je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti jedno dobrodružství za druhým. Zrovna teď je čeká jedno opravdu veliké – Ludvík se totiž ztratil. Začíná nebezpečná pátrací akce.

délka: 60 minut

termín: uvádíme od 5. do 7. prosince 2023

 

Scéna Zlín

KOSÍ BRATŘI

Divadelní podoba známého večerníčku. Žili, byli dva kosí bratři. Starší Josef za osmnáct a mladší Václav bez dvou za dvacet. Josef s Václavem spolu vyvádějí nejrůznější taškařice, vylomeniny a zažívají mnohá dobrodružství. Představení je plné veselých písniček a hudby.

délka: 60 minut

termín: uvádíme od 13. do 15. února 2024

 

Divadlo Polárka, Brno

NEDRÁŽDI BRÁCHU BOSOU NOHOU

Adaptace dětské knihy. Dobrodružství dvou bráchů, kteří spolu spadli do záchoda, aby v odpadních trubkách našli sami sebe. Jednoho rána se dva bráchové strkali u záchodu a spadli tam. Oba dva, do záchodu. A jejich malá ségra je spláchla. A co teď? Musí přece najít cestu z odpadních trubek zpátky domů. Najdou ji? Každý sám? Společně? A co dalšího po cestě objeví?

délka: 60 minut

termín: uvádíme od 12. do 14. března 2024

 

Divadlo nejen pro děti

ČERT A KÁČA

Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček spolu s loutkami přijedou s hravým představením, při kterém děti nesedí jen v hledišti, ale spolupracují s herci, zamýšlí se s nimi a dokonce vstanou ze sedadel, tančí a stávají se součástí pohádky.

délka: 55 minut

termín: uvádíme od 23. do 25. dubna 2024

  

Nabídkový list pro MŠ ke štažení ZDE.

Přihláška pro MŠ ke stažení ZDE.

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 1. stupeň 2023/2024

 

Liduščino divadlo, Praha

VELKÁ POŠŤÁCKÁ POHÁDKA KARLA ČAPKA

Příběh o skřítcích z pošty s kouzelnými písničkami. Listonoš, pan Kolbaba, načapal v noci na poště skřítky. Hráli karty s dopisy. Pošťák našel psaníčko bez adresy neví si s ním rady. A skřítci mu pomohou zamilovaný dopis doručit. Dlouhé pátrání se nakonec vyplatí. 

délka: 60 min.

termín: od 20. do 24. listopadu 2023

 

Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

ČERTŮV ŠVAGR

Dětský muzikál na motivy pohádky Boženy Němcové zavede děti za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítává macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Takže u něj nakonec skončí. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

délka: 65 min.

termín: od 8. do 12. ledna 2024

 

Naivní divadlo Liberec

POHÁDKA DO DLANĚ

Veršovaná pohádka o koloběhu ročních dob v přírodě je vlastně živým snem jednoho užaslého člověka, před kterým náhle začnou defilovat personifikované roční doby. A každé období je samozřejmě úplně jiné. Děti sledují příběh dvou sněhových vloček, který se odehrává v průběhu celého roku. 

délka: 60 min.

termín: od 26. února do 1. března 2024

 

Divadlo Krapet, Praha

MAXIPES FÍK

Příhody Maxipsa Fíka podle knihy Rudolfa Čechury a Jiřího Šalamouna. Z malého pejska vyrostl velký pes Fík, který se svou kamarádkou Ájou zažívá velká dobrodružství. Dokonce se vydá do světa, ale pozná, že všude dobře doma nejlíp.

délka: 60 min.

termín: od 8. do 12. dubna 2024

 

Divadelní společnost Agáta

HONZA MÁLEM KRÁLEM

Před desatero zimami a devatero léty se v chalupě pod dědinou narodil malý chlapeček Honza. Bylo to dítě jako každé jiné, možná jen trochu chytřejší, než bývalo obvyklé. Jeho starostlivé mamince se z něj podařilo vychovat moc prima kluka. A tady to vlastně všechno začalo…

délka: 60 min.

termín: 20. do 24. května 2024

 

Nabídkový list pro 1. ročník ZŠ ke štažení ZDE.

Přihláška pro 1. ročník ZŠ ke stažení ZDE.

 


 

Divadelní předplatné pro základní školy 2. stupeň 2023/2024

 

Nezávislá divadelní scéna SemTamFór

POVÍDKY Z JEDNÉ A DRUHÉ KAPSY

Detektivní výprava po Čapkových Povídkách z jedné a druhé kapsy. Poutavou formou se představí nejen některé ze známých povídek slavného českého autora, ale diváci se seznámí i s filozofií, kterou vyznával. 

délka: 70 min.

termín: od 20. do 23. února 2024

 

Divadlo Drak, Hradec Králové

POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIÉSE

Inscenace inspirovaná pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie Gergese Méliése. Pocta světu kouzel, fantazie a splněných snů. 

délka: 60 min.

termín: od 2. do 5. dubna 2024

 

Divadlo Víti Marčíka

ROBINSON CRUSOE

Představení vzniklo na motivy stejnojmenného románu Daniela Defoe. Představení jednoho herce, na jehož výpravě Víťa Marčík spolupracoval s výtvarníkem Vladimírem Šopíkem. Je určeno všem, kteří jsou připraveni bojovat po boku – herce – Robinsona – s bouří, domorodci, hladem a samotou. 

délka: 60 min.

termín: od 14. do 17. května 2024

 

Nabídkový list pro 2. ročník ZŠ ke štažení ZDE.

Přihláška pro 2. ročník ZŠ ke stažení ZDE.

 


 

Divadelní předplatné pro střední školy 2023/2024

 

STAGEART.CZ

LIKE SHAKESPEARE

Diváci se prostřednictvím vyprávění samotného Shakespeara dozví mnohé o jeho soukromém životě, o pozadí vzniku jeho nejslavnějších divadelních her, ale i o životě v době renesanční Anglie.

délka: 90 min., bez přestávky

termín: 25. říjen 2023, 10.00 hod.

 

Metropolitní divadlo, Praha

KYTICE 

Zdramatizovaná verze sbírky básní K. J. Erbena, která v době svého vzniku vycházela z národních tradic, bájí a pověstí. 

délka: 120 min., s přestávkou

termín: 14. listopad 2023, 9.00, 11.30

 

KOKOLOKO, Praha

MATURITA S PRSTEM V NOSE

Komediálně edukativní inscenace, volně navazující na oblíbený titul Souborné dílo Williama Shakespeara. Tentokrát o literárních titulech a jejich autorech k maturitní zkoušce, které studentům přiblíží herci Vincent Navrátil, Ondřej Kubina, Alexej Kolva.

délka: 80 min., bez přestávky

termín: 1. prosinec 2023, 9.00, 11.30

 

David Uličník

KRYL *80+30 VÝROČÍ

Mimořádné turné je věnováno 80. výročí narození a 30. výročí předčasného úmrtí Karla Kryla, jedinečného básníka a hlasu národa v těžkých chvílích. Nejslavnější písně zazní v podání Davida Uličníka, člena 4TETu, v původním akustickém kytarovém podání.

délka: 45–50 min. 

termín: 7. březen 2024, 9.00, 11.00

 

Docela velké divadlo

LUCERNA S LÁSKOU, ALE BEZ SLITOVÁNÍ

Proč Docela velké divadlo nazkoušelo toto dílo Aloise Jiráska? Protože: „Protože nechceme žít v zemi, kde slova odvaha, morálka, víra, úcta ke druhým i k přírodě a hlavně pravda a láska se stala slovy skoro sprostými. … Když se na lidi podíváme s nadhledem, zjistíme, že se od postav z Lucerny moc nelišíme. Je zvláštní, že tohle všechno autor napsal už na konci předminulého století. „Práva svá má bránit chlap“ a panské vůli se nemá ustupovat, je naše Lucerna pro vás.

délka: 125 min., s přestávkou

termín: 21. březen 2024, 9.00, 11.00

 

Městské divadlo Kladno

VŠECHNY BÁJEČNÝ VĚCI (DUNCAN MACMILLAN)

Netradiční tragikomedie na pomezí divadla jednoho herce a interaktivního divadla. Každé představení je úplně jiné podle toho, jací diváci dorazí a jaké role jim připadnou. – Mladá žena vypráví a s pomocí publika také odehraje svůj životní příběh. Je to příběh odvahy a naděje, kterou v sobě skrývá seznam „všech báječných věcí“, tedy všeho, pro co stojí za to zůstat na živu.

délka: 60 min. 

termín: 18. duben 2024, 11.00

 

Nabídkový list pro SŠ ke štažení ZDE.

 

V případě zájmu volejte na tel. číslo 515 224 324, Městské divadlo Znojmo, Mgr. Anna Maixnerová nebo piště na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720