16. – 21. srpna 2022   

Jubilejní 10. ročník jedinečného divadelního festivalu se odehraje opět na domovské scéně cirkusového šapita. Divadlem ožije nejen Horní náměstí, ale díky pouličním představením třeba také ulice Obroková, Hradní nebo nádvoří hradu. Vstupenky na zpoplatněná představení zakoupíte na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka.

 ZB 2022 ZZD 05 FB cover

 


 

ÚT 16. 8.

MIKRO-TEATRO – GLORIA / 17.00 GaP 

Co se skrývá v tajemném, oprýskaném kufru? Je v něm klokaní holka nebo bláznivá husa? To se uvidí... Určitě se v něm však schovává příběh velkého malého děvčátka z Madridu, poskládaný ze střípků básní. Příběh o dívce jménem Gloria Fuertes, která sice vyrostla do výšky a stala se z ní velká španělská básnířka, v srdci však navždy zůstala malou holčičkou. Tak tedy hurá s kufrem na cestu do nádherného světa poezie!

 

režie: kolektiv Mikro-teatro

hrají: Filipína Cimrová, Veronika Všianská

napsala: Lucie Hrochová

délka představení: 30 minut

doporučený věk: vhodné pro děti od 4 let

vstupné: 120 Kč předprodej / 150 Kč na místě 

předprodej: www.galerieaprostor.cz

 

BAZMEK ENTERTAINMENT A MIKRO-TEATRO – EIN STRUDEL UND NEKONEČNO / 20.00 GaP

Přestavení o Kurtu Gödelovi, příteli Alberta Einsteina, který je považován za největšího logika od dob Aristotela. Z obavy, že jej někdo otráví, odmítal jíst a zemřel hlady. Navíc ale neotřesitelně předpokládal druhý život po životě, a také to, že svět je v podstatě logický a dobrý. Pokud je ale svět logický a dobrý, kdo otrávil ten štrúdl? A otrávil jej někdo? Kdo jsou ti tři podivíni přednášející o matematice? Ničeho se nebojte. Všechno se vysvětlí. Dejte si štrúdl. Nikdo ho neotrávil.

 

režie: Eva Lietavová

hrají: Petr Hanák, Lucie Hrochová, Veronika Všianská

vstupné: 250 Kč předprodej / 300 Kč na místě

předprodej: www.galerieaprostor.cz

 


 

ST 17. 8.

KOŤÁTKO ZKÁZY & TANTE FRIEDL – AHAAA! / 16.00 Horní náměstí

Akrobatické představení za doprovodu živé hudby česko-německé čtveřice. AHAAA! je úplně všechno, hodně a najednou – hudba, akrobacie, komiks, hospodářská zvířata, vědci, superhrdinové a také všemocné Koťátko zkázy. AHAAA! je show zpočátku o smutku, ale vzápětí o naději, radosti, štěstí a cestách, které k němu (možná) vedou. Inspirováno životem, myšlenkami a prací Milevy Marić a Alberta Einsteina.

 

režijní supervize: Ondřej Holba

koncept, společná tvorba: Jakub Urban (CZ), Helena Urban (CZ), 

Magdalena Kriss (DE), Dan Wall (DE/USA)

délka představní: 40 minut

bez vstupného

 

DIVADLO SPEKTÁKL – ČESKÝ KOLONIÁL / 18.00 Hradní ulice

Píše se rok 1918 a euforie z nově vzniklého státu přináší odvážné nápady: Československo se chce stát koloniální velmocí. A jak lépe šířit naši kulturu, nežli prostřednictvím té pivní! Výčepní Julek odjakživa dokázal sdružovat lidi, a tak se stává ideálním adeptem na šíření české kultury v Africe. Společně se ženou Máňou a sokolem Mirkem se vydávají na výpravu do srdce černého kontinentu, kterému svým švejkovstvím způsobí nejednu zástavu.

Nejlepším lékem proti horku pivo a párek na našem dvorku! 

 

režie: Jan Holec

hrají: Lukáš Černoch, Jakub Koudela, Jáchym Kučera a Markéta Matulová

délka představení: 70 minut

bez vstupného

 

DIVADLO VERZE – JMÉNO / 20.30 šapitó, Horní náměstí

Skvělá konverzační komedie filmařské dvojice Matthieu Delaporta a Alexandra Duboise de La Pa-tellière. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by nemělo být žádné tabu.  Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému  synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. 

 

režie: Thomas Zielinski

hrají: Roman Zach, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, Jan Dolanský, Linda Rybová

délka představení: 100 minut, bez přestávky

vstupné: 350 Kč k zakoupení na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka

 


 

ČT 18. 8.

BRATŘI V TRICKU – MALÍŘI / 14.00 Horní náměstí

Dva malíři pokojů, co zabloudili na ulici. Nečekejte od nich pouze chaplinovské vtípky s žebříkem přes rameno. Bratři v tricku v představení nechávají všechna komediální klišé za sebou a pozvedávají je do nové akrobatické formy. Show, která vykouzlí úsměv na tvářích dětí i dospělých. Pouliční představení plné předmětové manipulace, žonglování, drobné akrobacie a jemného humoru.

 

hrají: Pan Václav Jelínek a Adam Jarchovský

délka představení: 30 minut

bez vstupného

 

BRATŘI V TRICKU – BOJ O TRŮN / 16.30 Hradní ulice

Toaletní pohádka na malou i velkou vhodná pro děti od 4 let. Když musíš, tak musíš! Odskočte si s Bratry v tricku, kteří hravou formou míří přímo na mísu ožehavého tématu a to nejen žonglováním záchodovými prkýnky, papíry a štětkami přibližují nejmenším divákům místo, kam i císař pán chodí sám. Spláchněte starosti na originální vyvoněné show, ve které jde o … trůn!

 

režie: Karel Kratochvíl

hrají: Pan Václav Jelínek a Adam Jarchovský

délka představení: 45 minut

bez vstupného

 

DIVADLO SPEKTÁKL – ČESKÝ KOLONIÁL / 18.00 Hradní ulice

Píše se rok 1918 a euforie z nově vzniklého státu přináší odvážné nápady: Československo se chce stát koloniální velmocí. A jak lépe šířit naši kulturu, nežli prostřednictvím té pivní! Nejlepším lékem proti horku pivo a párek na našem dvorku! 

 

režie: Jan Holec

hrají: Lukáš Černoch, Jakub Koudela, Jáchym Kučera a Markéta Matulová

délka představení: 70 minut

bez vstupného

 

NA_ROVINU O UMĚNÍ VE ZNOJMĚ / 19.00 GaP

S Andreou Krejčí a Františkem Koudelou o tom, jak se „dělá“ kultura mimo metropoli, o její důležitosti, formě a významu pro společnost i duch města, bude se svými hosty hovořit moderátor a herec Filip Teller.

bez vstupného 

 

LOSERS CIRQUE COMPANY – KONKURZ / 20.30 šapitó, Horní náměstí

Akrobatická show pestrá jako vylhaný život. „Konkurz“ o vítězi rozhodnou sami diváci. Uspět ve hře bez jasných pravidel rozhodně nebude snadné. Kdo přísné porotě předloží nejopojnější koktejl z talentu, přetvářky a ostrých loktů? Tři krásné dívky a pět vysvalených jinochů v dech beroucí novocirkusové show, která vás nenechá v klidu, a kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít! 

 

režie: Petr Horníček

účinkují: Tomáš Pražák, Sára Stoulilová, Ester Josefína Vandasová, Kyrill Yakovlev, Petr Dlugoš, Petr Dvořák, Adam Rameš, Josefína Horničková, Jiří Bělka, Petr Dvořák

délka představení: 70 minut

vstupné: 250 Kč k zakoupení na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka

 


 

PÁ 19. 8.

DIVADLO BOLKA POLÍVKY – ABY SE DĚTI DIVILY / 16.00 nádvoří hradu

Inscenace inspirovaná texty a obrázky známého brněnského malíře, sochaře a spisovatele Aloise Mikulky. Jeho pohádkové knihy jsou psané tak, že je opravdu čemu se divit. A divit se budete i na představení. Setkáte se s vynálezcem dětských snů a jeho tlumočnicí. Představení je překládáno do znakové řeči, jejíž základní znaky se budou moci děti během pohádky naučit.

 

režie: Zojka Mikotová

hrají: Mirek Sýkora a Veronika Slámová

délka představení: 60 minut

vstupné: 50 Kč k zakoupení na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka

 

DIVADLO BOLKA POLÍVKY – KOČKABARET / 18.00 Horní náměstí

Poměrně mladí, nadměrně talentovaní a celkem pohlední odchovanci Bolka Polívky rozvibrují svými skečy a klaunskými gegy vaše bránice. Kratší scénky proložené hudebními vstupy. Kočovný kabaret Bolka Polívky opět ve Znojmě a opět ve skvělé formě. Přijedou i letos strážníci a budou rozdávat pokuty za smích a drzé vtípky? Přijďte a uvidíte. Humor, hudba, láska a mír – zábava pro celou rodinu. 

 

hrají, tančí a zpívají: Sýkora & Sýkorová, Ondřej Klíč, Hana Strnadová, Aleš Vosáhlo, Jiří Strnad

bez vstupného

 

SIMONA BABČÁKOVÁ A JEJÍ IMPROVIZAČNÍ SKUPINA NO A! / 20.00 šapitó, Horní náměstí

Kostýmovaná improvizovaná inscenace vznikne přímo před Vašima očima a Vy se stanete svědky vzniku a zániku třeskutě vtipného dramatu během jednoho večera. Kombinace herecké a hudební improvizace vytváří spolu s kostýmy a světly dojem klasického činoherního představení, ale bez cenzury a s nekorektním humorem. Divadelní improvizace je umělecký tvar natolik citlivý, že do hry vstupují i nálady a pocity diváků, a výsledná inscenace se tak stává opravdu společným dílem.

 

hrají: Simona Babčáková, Alexandr Stankov, Přemysl Bukovsky, Antonie Formanová, Jiří Kniha 

hudba: Antonia Nyass, Marek Doubrava, Viktor Ekrt 

délka představení: 90 minut

vstupné: 250 Kč k zakoupení na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka

dětem a mládeži do 15 let nepřístupné

 

SABOR LATINO COMBO – KONCERT / 22.00 šapitó, Horní náměstí

Afterparty po improvizační show Simony Babčákové

Brněnsko-jihoamerické hudební těleso hraje kubánskou taneční hudbu – salsu, cha-chu, bolero a další. Uslyšíte hity z filmu „Buena Vista Social Club“ a mnoho další. Buďte si jisti, že jejich hudba rozhodně nikoho nenechá v klidu sedět. Večer plný smyslné hudby a vášně zaručen!

 

hrají: Martin Lauer (zpěv, conga), Ladislav Muroň (příčné flétny, zpěv, maracas), Tomáš Vrtek (piano, zpěv), Jan Galia (kontrabas, trombón), Hubert Holásek (baskytara), Adam Sikora (timbales), Enrique Rivera (güiro, claves, bongó, zvonec)

bez vstupného

 


 

SO 20. 8.

DIVADLO LÍŠEŇ – WORKSHOPY / 15.00 – 17.30 nádvoří hradu

STÍNODÍLNA: Výtvarná dílna, ve které si budou moci děti i dospělí vytvořit loutky z papíru, barevného plastu či přírodnin podle své fantazie. Jelikož nejlepší stínovou loutku si každý vytvoří podle svých vlastních představ a schopností, nemají žádné šablony. I nejmenší děti si mohou vyrobit s pomocí rodičů jednoduché postavičky, starší děti a dospělí mohou tvořit důmyslné pohyblivé tvary černobílé i barevné. 

FIGURKOV: Kreativní hry jako například souboj Kentaurů, Halma roháč, Hanojská věž, Othello, Sídža, Tikula a mnoho dalších. Tyto logické hry rozvíjí geometrické vnímáni, prostorovou orientaci i paměťové dovednosti. Vhodné pro malé, velké, mladé i staré.

 

DIVADLO LÍŠEŇ – JEZEVEC NA BOROVICI / 16.00 nádvoří hradu

Hra je inspirovaná starým japonským kaidanem o mocném strašidle. Nejpříšernější proměny bájného japonského strašidla jsou zdrojem slasti pro vykutáleného vesničana prahnoucího po hororových zážitcích. Principy tradiční stylizované japonské frašky kjogen jsou předvedeny v groteskním pojetí a obohaceny kontroverzním domácím strašidlem z české historie. Pro odvážné děti i rodiče bez dětí. 

 

režie: Pavla Dombrovská

hrají: Pavla Dombrovská, Luděk Vémola, Štěpán Vémola

délka představení: 30 minut

vstupné: 50 Kč k zakoupení na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka

 

KOMEDIOGRAF – ZKURVENÍ HAVLISTI / 20.30 šapitó, Horní náměstí

Výtečná konverzační komedie ze sauny. Kde jinde než v sauně můžete odhodit těžkosti světa a oddychnout si, zafilosofovat a zanadávat. Hubert, Bořek a Vladan, jsou staří přátelé, co se setkávají pravidelně v sauně. S přibývající teplotou řeší čím dál těžší otázky, ale protože naštěstí rozumí naprosto všemu, tak vždy najdou odpověď. Opět skvělá komedie o problémech současného světa z pera zakladatele Komediografu a bývalého uměleckého šéfa Hadivadla Luboše Baláka. 

 

režie: Luboš Balák

hrají: Miroslav Hanuš, Tomáš Měcháček a Michal Bumbálek

délka představení: 80 minut

vstupné: 300 Kč k zakoupení na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka

 


 

NE 21. 8.

DIVADLO LÍŠEŇ – PUTIN LYŽUJE / 20.00 Kapucínská zahrada za Vlkovou věží

Loutkově-činoherní jevištní reportáž na motivy knihy Anny Politkovské zavražděné v roce 2006 zpracovávající nástup Vladimíra Putina k moci a směřování Ruska k nové totalitě. Mrazivá komedie s velmi nápaditou scénografickou složkou. Hraje se ve vojenském stanu okolo velkého psacího stolu, který slouží jako dějiště pro výjevy z Ruska. 

 

režie: Pavla Dombrovská

hrají: Luděk Vémola, Pavla Dombrovská, Štěpán Vémola

délka představení: 60 minut

vstupné: 100 Kč k zakoupení na www.vstupenkyznojmo.cz nebo v TIC Obroková a Louka

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720