WhatsApp Image 2022 04 27 at 11.06.37

O VÝSTAVĚ 

Multimediální projekt plný nevšedních zážitků na pomezí výstavy, divadelního představení a animovaného filmu s respektem k dílu světoznámého ilustrátora Jiřího Trnky. Zahrada 2 je putovní výstava plná fantazie a radosti, ve které ožívají obyvatelé Trnkovy knihy Zahrada. Autoři výstavy, Jan a Matyáš Trnkovi (syn a vnuk Jiřího Trnky), hovoří o expozici jako o kybernetoskopu, jakémsi velkokapacitním zařízení na tvorbu zábavy. Malé návštěvníky čeká honička se zlomyslným kocourem na kočkodromu. O čem sní sádrový trpaslík, odhalí pohled do trpaskopu. Hudební vyžití nabídne štěkafón, slonograf ukrývá cirkusová čísla v podání nemotorných slonů a nebude chybět ani mluvící velryba. Zahrada je plná objevů, příběhů a her, ale dá se v ní i příjemně odpočívat. Stačí si lehnout pod nebehled a pozorovat rozkvetlé stromy, ptáky i poletujícího draka pod jasnou letní oblohou. Příběh zapomenuté zahrady z jiných časů umocňují unikátní prostory Louckého kláštera. Interaktivní výstava je určena dětem, dospělým, školám i školkám. Občerstvení zajistí přilehlá kavárna, běhání, skákání a prolézání povoleno. 

 

JIŘÍ TRNKA

(24. 2. 1912 Plzeň – 30. 12. 1969 Praha)

všestranný umělec, malíř, grafik, sochař, ilustrátor knih pro děti

 

Jeden z nejslavnějších plzeňských rodáků. Celý jeho život se točil kolem loutek a loutkového divadla. Začínal v Divadle Feriálních osad, po studiích na pražské UMPRUM založil vlastní Dřevěné divadlo. Spolupracoval s Osvobozeným a později také s Národním divadlem v Praze. V roce 1947 založil Studio loutkového filmu a od té doby ho zná celý svět. Během svého tvůrčího období získal asi 50 ocenění z výstav, soutěží a nejrůznějších tuzemských i zahraničních výtvarných a filmových přehlídek. Mezi jeho slavná díla patří knihy o Míšovi Kuličkovi, které napsal Josef Menzel, s Františkem Hrubínem spolupracoval na knihách Dvakrát sedm pohádek, Špalíček veršů a pohádek, Říkejte si se mnou. Ilustroval knihu Anička Skřítek a Slaměný Hubert z pera Vítězslava Nezvala. Mezi jeho oceňované filmy patří Špalíček, Staré pověsti české, Bajaja, Sen noci svatojánské, Archanděl Gabriel a paní Husa, Kybernetická babička, Ruka a řada dalších.  

 

PROHLÍDKY

květen–září   PO–NE 10.00–18.00 

 

VSTUPNÉ

Dospělí   120 Kč 
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 2 děti)   350 Kč
Snížené vstupné (děti od 4 let věku, osoby ZTP, senioři, studenti, skupiny nad 10 platících osob)     90 Kč

 

NEŽ K NÁM VYRAZÍTE

Netrpělivě vyhlížíme hezké počasí. Než se ale oteplí, doporučujeme se lépe obléct, v klášteře může být i přes den chladněji. 

 

INFORMACE A PRODEJ VSTUPENEK

TIC Louka, Loucká 25, Znojmo

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | +420 537 020 700

 

20220314 P3141051 foto JisovaL

 

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

 

Nadcházející události

Znojemská Beseda
Masarykovo náměstí 449/22
66902 Znojmo 2

IČO:00092720   DIČ:CZ00092720